$20 OFF Your First Order — No Code Needed. Experience Laundry the Way It Should Be- Schedule Pickup Now

Laundry & Dry Cleaning Pricing

Spin Sudz keeps laundry pricing simple and transparent. Enjoy free laundry pickup and delivery with every order, plus your choice of detergent and softener—because convenience and quality come standard.

On Demand

$2.75

per Pound

Most pickups run about $40 to $55, with a typical weekly load around 15 to 20 lbs. Perfect for large loads, bedding, or catching up, with no commitment.

New customers get $20 off the first order, so a typical first pickup runs about $45, just $25 after your discount.

Wash, Dry & Fold

Bag/Person Separation
$4.50

Bulk

All Size Comforters
$24.00
Blankets
Throw Blanket
$6.99
Regular Blanket
$10.99

Dry Cleaning

Laundered Shirt (s)
$5.75
Dry Cleaned Shirt (s)
$8.00
Blazer / Jacket
$9.50
Pants / Trousers
$7.95
Suit Jacket
$15.95
2 pc Suit
$22.95
Blouse
$8.95

Minimum of $40 applies

Subscribe & Save!

Our subscription plans make life easier with simple pricing, consistent service, and added perks.

Washmachine

$20 Off Your First Order

A welcome treat for new customers - fresh laundry, delivered for less.

Washmachine

Our Subscription Plans

 

Whether you’re a light user, a busy household, or someone who wants VIP-level service, there’s a plan designed for you.

Pick the plan that fits your lifestyle and let Spin Sudz handle the rest.

Sudz Starter
60 lbs
Perfect for solo users or light laundry weeks.
  • $2.32/lb vs $2.75 pay-as-you-go
  • *limited to one pick up a week
$139 / month
Most Popular
Spin Cycle
120 lbs + 10% OFF Bulk & Dry Cleaning
Made for households on the move.
  • $2.08/lb vs $2.75 pay-as-you-go
$250 / month
Heavy Lifter
160 lbs + 10% OFF Bulk & Dry Cleaning
For families or anyone who fills a hamper fast.
  • $2.03/lb vs $2.75 pay-as-you-go
$325 / month

Lock in lower prices, no minimums per pickup & free bag w/every plan.

Set a consistent monthly cost with our Laundry Savings Plan. Enjoy a lower per-pound rate, know exactly what you’ll pay each month, and benefit from predictable billing that makes life easier.

Customer Reviews

4.8 out of 5 • 224 reviews